На тронот на ладни предјадења: Ролат со тиквички и сирење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Земете здрав, сезонски зеленчук и направете ролат што ќе ве воодушеви и вас и вашето драго семејство и гости. 

Состојки:

  • 850 гр тиквички
  • 4 полни лажици меко брашно
  • 4 помали јајца (3 ако се големи)
  • 1 лажичка сол
  • бибер

Состојки за полнење:

  • 250 гр сирење
  • 250 гр павлака
  • околу 150 гр шунка

Подготовка:

Не е потребно да ги лупите тиквичките, туку само добро измијте ги и исечете ги краевите.Изрендајте и посипете ги со лажичка сол. Оставете да стои. Вклучете ја рерната да се загрева до 200 степени.

- Advertisement -

Изматете ги белките и додадете ги жолчките. Потоа додадете брашно и исцедените тиквички. Промешајте се, а потоа големиот плех за печење обложете го со хартија за печење. Истурете ја смесата во плехот, намалете ја рерната на 180 и печете ја кората околу 35 минути. Извадете ја од садот, замотајте ја со хартијата на која печевте и оставете да се излади.

Изматете ја павлаката со сирењето (ако сирењето е несолено, додадете сол). Кога ќе се олади завитканата кора од тиквички, одвртете ја и намачкајте ја со половина смеса, наредете ред шунка и над неа нанесете го остатокот од филот. Завиткајте во ролна, во хартијата за печење и оставете во фрижидер да отстои некое време, да се стегне и вкусовите да се комбинираат.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!