Највкусниот ручек БЕЗ МЕСО: Печен полнет компир со сирење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Количината е доволна за четири порции, можете да ги јадете сами или како прилог на месо …

Состојки:

  • 8 поголеми компири
  • 30 до 60 гр путер
  • 80 мл павлака
  • 1 млад кромид, ситно сецкан
  • свежо рендано морско оревче
  • 200 гр рендано сирење
  • сол, свежо мелен црн пипер

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени. Ставете ги компирите на решетката во средината на рерната и печете 30 минути. Избоцкајте го секој компир неколку пати со вилушка и продолжете со печење додека не омекне, околу уште 30 минути.

Извадете го компирот од рерна и намалете ја температурата на 190 ° С. Држете го компирот со крпа, пресечете го на половина за да направите форма на брод. Внимателно ископајте поголем дел од компирот во сад. Бидете внимателни да не го ископате премногу, за тој сепак да го задржи својот облик, кој подоцна ќе можете да го наполните со полнење.

- Advertisement -

Извадениот дел од компирите изгмечете ги со вилушка, а потоа измешајте ги со 30 до 45 гр путер и павлака. Измешајте млад кромид, морско оревче и зачинете со сол и бибер, по вкус. Подготвениот компир може да го посолите и да го забиберете.

Наполнете ги издлабените компири со филот, а одозгора посипете ги богато со рендано сирење. Премачкајте ги со преостанатиот путер и зачинете ги со сол и црн пипер. Ставете ги полнетите компири на хартија за печење и печете околу 20 минути. Послужете веднаш.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!