Најмоќниот лек од народната медицина: Овој пијалок за неколку дена ги топи камењата во бубрезите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

За само 10 дена, тој ќе ги отстрани насобраните токсини, песок и камења во бубрезите.

Секое 20-то лице страда од камења во бубрезите.Кога поминуваат низ уринарниот тракт може да биде многу болен процес. Сепак, благодарение на само една храна, можете да се ослободите од каменот во рок од 10 дена. Просото се користи во медицината уште од памтивек, а неговите поволни ефекти врз организмот се многубројни. Што се однесува до камењата во бубрезите, просото делува така што крши камења, песок и талог во бубрезите. Исто така, успешно ги чисти бубрезите од токсини.

Состојки:

  • 200 грама просо
  • 2 литри вода
  • Поголема шерпа
  • Стаклена тегла

Подготовка:

Вечерта, исплакнете го просото во топла вода и оставете го да отстои преку ноќ, а потоа наутро пренесете го просото во шерпа.

- Advertisement -

Загрејте 2 литри вода до вриење и истурете врз просото. Покријте ја шерпата и оставете ја да стои цел ден. Вечерта исцедете ја течноста и истурете ја во стаклена тегла и затворете ја. Пијте го овој пијалок секој ден 10 дена, и најмалку една чаша на ден.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!