НАЈМОЌЕН ЛЕК ЗА СИНУСИ, ОД САМО 2 СОСТОЈКИ: Делува многу брзо!

Вреди да се проба:

Ви носиме два природни рецепти кои ќе ви ги олеснат маките со синусите!

Со првиот силен ветер и студените денови се враќаат болките кај сите оние кои патат од чести инфекции на синусите. Главоболките се задолжителен придружник на синузитисот, кај кој често не помагаат ниту најсилните лекови.

- Advertisement -

1.Природен лек за синуси со рен

Навечер, пред спиење, на рингла ставете една лажица рендан корен од рен. Покријте ја главата со поголема крпа, наведнете се и вдишете ги испарувањата. Постапката повторувајте ја најмалку 5 дена по ред.

2.Рецепт со вински оцет и рен

  • корен од рен
  • 500 мл вински оцет

Треба да изрендате свеж рен и да го прелиете со вински оцет, па потоа ставете го во шише од половина литар и затворете добро. Чувајте ја смесата на собна температура десет дена со повремено протресување. Кога ќе истече овој период, вдишувајте ги испарувањата пет минути неколку пати на ден преку отворениот врат на шишето.

Натопете крпа во истата течност и држете ја на челото или тилот преку ноќ. Терапијата трае пет дена, што е доволно за лутиот и силен мирис на рен во оцет да ги реши синузитисот и непријатните главоболки.

3.Рецепт за рен со вода

  • 50 гр рен
  • 50 мл вода

Едно од решенијата е да се изренда 50 грама рен, да се стави во 50 мл вода и да се вари. После тоа, ставете ја главата над тенџерето, покријте се со крпа и вдишете ја пареата.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!