Најмеките јогурт кифлички: Без квасец и без чекање, се печат веднаш!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кога немате многу време, припремете го ова прекрасно меко јогурт пециво. Нема квасец и нема чекање тестото да нарасне – се пече веднаш.

Потребни состојки:

  • 100 мл. млака вода
  • 180 гр. јогурт
  • 650 гр. брашно тип 400
  • 100 мл. млако млеко
  • 1 јајце
  • 1 и пол лажичка шеќер
  • 60 мл. масло за јадење
  • 1 лажичка сол
  • 1 ќесичка прашок за пециво
  • 1 лажичка путер, стопен на собна температура

*За премачкување, изматете една жолчка со една лажичка млеко.

Начин на подготовка:

Во длабок сад измешајте ги сите течни состојки. Најпрво сипете вода, па додадете масло, млеко и јогурт. Измешајте ги добро состојките. Додадете шеќер и сол, едно цело јајце и повторно измешајте убаво да добиете хомогена смеса.

- Advertisement -

Потоа додадете го брашно заедно со пециво. Измешајте добро, истурете ја смесата на набрашнета површина и замесете меко тесто. Тестото добро измесете го и поделете го на 10 еднакви топчиња.

Секое топче притиснете го малку со прсти и потоа со сукало оформете го во мала кружна коричка. Секоја кора премачкајте ја со путер и потоа завиткајте ја во ролна и од неа направете форма на јазол.

Добиените кифлички наредете ги во плех обложен со хартија за печење и премачкајте ги со една изматена жолчка со лажичка млеко.

Печете во загреана рерна на 180 степени, 20-25 минути.
На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!