НАЈЗДРАВ ПИЈАЛОК КОЈ НЕКОГАШ СТЕ ГО ПРОБАЛЕ: Направете домашен сируп од аронија!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Аронијата е неисцрпен извор на здравје и лек за многу болести, овој сируп ќе направи чуда.

Иако и сирупот од аронија и сок може да се купат во продавниците, секако е повкусно и поздраво да ги подготвите сами. Рецептот за подготовка е многу едноставен, затоа нема причина да се грижите дека ќе ви одземе многу време. Единствената разлика во подготовката на сируп и сок од аронија е во количината на шеќер, инаку постапката е иста.

Состојки:

  • 4 кг аронија
  • 2 кг шеќер
  • 2 л вода
  • сок од 2 лимони

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте шеќер и вода и ставете на шпоретот додека не се стопи шеќерот, односно додека не почне да врие, што е приближно 15 минути. Потоа додадете ја аронијата и оставете ја да се крчка. Од моментот кога ќе зоврие, смесата треба да крчка 5 до 10 минути.

Не заборавајте да ја мешате мешавината постојано. Потоа оставете да се излади целосно. Кога сирупот аронија ќе се олади целосно, исцедете го или преку газа или преку цедалка и оставете ги бобинките.

После тоа, исцедете ги бобинките, по можност преку газа. Потоа исцедете се заедно, и повторно ставете го сирупот аронија да се готви. Веднаш штом ќе зоврие, тргнете го од оган, а потоа додадете сок од лимон и измешајте.

Вака подготвениот сируп од аронија веднаш истурете го во стерилизирани, загреани шишиња, веднаш затворете ги шишињата и само кога ќе се оладат целосно, ставете ги на ладно и темно место. Од оваа мерка, во принцип, се добиваат околу 2 литри сируп од аронија.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!