Наједноставните пица сендвичи од фурна – Готови за миг!

Вреди да се проба:

Доколку сте љубител на пица, а пак немате доволно време да ја подготвите, еве како да подготвите брз и вкусен оброк со вкус на пица.

Состојки:

  • 6-8 кришки леб
  • малку путер
  • 3 јајца (за прелив)
  • 1 павлака
  • 100 г шунка
  • 100 г чадена шунка или сланина
  • 100 г кашкавал
  • малку сув билен зачин, оригано
  • малку кечап или сос од домати

Начин на подготовка:

Во огноотпорен сад ставете хартија за печење. Наредете ги кришките тост-леб. Секоја кришка премачкајте ја со малку путер.

- Advertisement -

Посебно изматете ги јајцата, павлаката, исечканата шунка, чадената шунка и зачинете со сув билен зачин.

Со подготвената смеса прелијте го наредениот леб и печете на 200 степени, околу 20 минути.

Пред крај на печењето, извадете го садот, премачкајте со кечап а одозгора изрендајте кашкавал. Вратете го плехот во рерна и печете уште неколку минути се додека кашкавал не се растопи.

Пријатен апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!