Наједноставна а преубава техника за вапцање јајца: Вапцање со ОРИЗ!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Велигден е опасно близу до нас, време е да започнеме со планирање на велигденската трпеза и собирање идеи за боење јајца.

Ориз! Сите го имаме во кујната, само ви требаат повеќе добри бои за сликање, пластичен контејнер и малку трпеливост. Ефектот што е добиен е навистина посебен. Можете да работите со една боја или да комбинирате повеќе за поефективен изглед.

Состојки:

  • варени јајца колку што ви е потребно
  • ориз со долго зрно
  • гел-боја за јајца или течна боја за јајца
  • кружен пластичен контејнер со дијаметар од 8-10 см, со капак
  • заштитни ракавици

Подготовка:

Варете ги јајцата, извадете ги од водата и исушете ги со хартиена крпа. За понатамошна работа, јајцата треба да бидат топли. Значи вапцањето се прави веднаш по готвењето.

- Advertisement -

Истурете околу 2 лажици ориз во пластичниот сад. Количината на ориз зависи од контејнерот во кој работите, никогаш не треба да го наполните до врвот. Истурете мала количина гел боја над оризот и промешајте за да го обоите оризот.

Ставете го јајцето во пластичниот сад, покријте го и почнете да тресете. Не правете го тоа многу силно за да не го скршите јајцето, но нежно промешајте неколку пати. Ако работите подолго, јајцето ќе биде целосно обоено.

Доколку е потребно, истријте го јајцето со прстите, затоа ви требаат ракавици. Со текот на времето, ќе додадете малку повеќе боја, бидејќи оризот апсорбира и се суши. Ако останете без боја, истурете многу малку вода, колку да го натопите оризот. Користете посебен сад за секоја боја.

Можете исто така да комбинирате две бои, да го ставите прво јајцето во сад со една боја, а потоа во сад со друга боја. Оставете ги јајцата да се оладат, па премачкајте со малку масло за сјај.

Совет: Оваа техника можете да ја изведете и во пластични ќеси наместо пластични садови.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!