НАЈДОБРО ЧУВАНАТА ТАЈНА НА БАЛКАНОТ: Рецепт за ВИСТИНСКИ босански бурек – јадење што зборува 100 јазици!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е специјалитет кој ја стави Босна на гастрономската карта на светот!

Кога сакаш да навредиш Босанец понуди му бурек со сирење – Оваа стара изрека е вистинита и денес. Во најдобар случај, ќе предизвикате расправија.

Шала на страна, во Босна бурекот е крал на питите, пити со месо. Другите пити се именувани по главната состојка – сирење, компири, зеленило, тиква… Во сите републики на поранешна Југославија има бурек со сирење, но не и во Босна.

- Advertisement -

Причината е едноставна – бурекот таму е национално јадење и многу е вкусен и сочен. Затоа рецептот за вистински босански бурек е една од најдобро чуваните тајни на овие простори, а во продолжение е рецептот како да го направите.

Состојки за тесто:

  • 1 кг брашно ТИП 450
  • малку сол
  • млака вода

Состојки за мешавина од месо:

  • 1,5 кг ситно сечкано говедско месо (може и мелено)
  • кромид
  • лук
  • бибер
  • сол

Подготовка:

Од наведените состојки за тесто замесете го тестото. Откако ќе го замесите, тестото треба да стои во најлонска кеса најмалку 20 минути на топло место, а во фрижидер до 2 дена.

Направете мешавна од ситно сецкано или мелено месо, со ситно сецкан кромид и лук по желба. Зачинете со сол и бибер.

Замесете го тестото, развлечете го, па премачкајте го со масло или путер.

Рамномерно распоредете ја мешавината од месо. Завиткајте ги питите и потоа премачкајте ги со масло или путер.

Бурекот се пече во загреана рерна на 250°C околу 20 минути, а потоа се остава 5 минути на дното на рерната „да се пече“.

За покрцкав бурек, посипете со малку зовриена вода.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!