НАЈДОБРОТО ПРЕДЈАДЕЊЕ, МИНИ СОЛЕНА ТОРТА КОЈА СЕ ЈАДЕ ВО ЗАЛАК: Филот е од само 2 состојки!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Најдете инспирација за најубавите празнични предјадења, а една од нив е и мини солена торта со пилешко и печурки.

Мезето ја краси секоја празнична трпеза, па рецептите за солени колачи, кифлички, салати никогаш не се доволни. Корите за оваа мини солена торта се направени од бело мелено месо и павлака за готвење, а филот е од печурки и крем сирење. Толку е кремаст што се топи во устата. Не ви треба ни многу време да го подготвите, а тоа е најважно. Направете двојна мерка бидејќи ќе бидат потребни.

Состојки:

  • 500 гр мелено бело месо
  • 200-250 мл павлака за готвење
  • 1 јајце
  • 1 кромид
  • грст магдонос
  • 200 гр крем сирење
  • 300 гр шампињони
  • 1-2 чешниња лук
  • зачин

Подготовка:

Зачинете го месото со сол и бибер и додадете го зачинот. Искршете го и јајцето, па соединете со рацете. Додадете павлака за готвење. Кога ќе добиете речиси мазна смеса, додадете сечкан магдонос и промешајте со лажица.

- Advertisement -

Истурете во плех обложен со хартија за печење. Печете на 180-200 ° C околу 15 минути. Печурките исечкајте ги на подебели кришки и оставете ги за декорација.

Остатокот, како и кромидот и лукот, ситно се сечкаат. Пропржете, па истурете крем сирење и промешајте. Кората пресечете ја на половина, па секоја половина премачкајте ја со филот. Ставете ги една врз друга а филот да биде од горната страна. Украсете со печурки.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!