Најдобриот рецепт за ДОМАШЕН СОМУН: Совршено меко и воздушно тесто подготвено за кратко време!

Вреди да се проба:

Одлично оди со кајмак, ќебапи или пршута.

Состојки:

- Advertisement -
  • 490 гр брашно
  • 22 гр квасец
  • 320 мл топла вода
  • 1 лажичка масло
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сол
Подготовка:

Искршете го квасецот, додадете лажица шеќер, брашно и малку топла вода и сето тоа измешајте го и оставете го на топло 10 минути.

Ставете поголем дел од брашното во поголем сад, додадете ја претходно направената смеса. Додадете уште малку топла вода и постепено додавајте го остатокот од брашното и измешајте. Кога смесата ќе се соедини, префрлете ја на работната површина и месете го тестото околу 7 минути.

Стаклениот сад премачкајте го со масло и ставете го тестото во него, завиткајте го во фолија и оставете го да отстои. Поделете го тестото на 10 дела, расукајте ги со сукало и ставете ги во рерна, која е претходно загреана на 230 степени, и печете околу 15 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!