Најдобриот природен антибиотик, лек за срцето и белите дробови: Тегла полна здравје!

Вреди да се проба:

Зимница која ве соборува од нозе – ќе ги воодушевите сите што ќе ја пробаат!

Состојки:

  • Чаша бел оцет од вино
  • Лажичка сол
  • Половина лажичка шеќер
  • Мајчина душица
  • Неколку зрна бибер
  • Излупени чешниња лук

Подготовка:

Во мал сад загрејте ги оцетот, шеќерот и солта, па оставете ги да зовријат, додадете ги зачините и прелијте ги чешнињата лук, кои густо сте ги распоредиле во претходно стерилизирана тегла, додека се уште е жешко.

- Advertisement -

Затворете ја теглата и чувајте ја на собна температура до два месеци.

На овој начин, киселиот лук најдобро одговара како салата во ладни предјадења, но можете слободно да најдете друга креативна цел за тоа.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!