НАЈДОБАР РЕЦЕПТ ЗА ПЕЧЕЊЕ СВИНСКО: Крцкава кора, а во внатрешноста на месото меко како душа!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Покажете се во најдобро светло и на најлесен начин направете го најдоброто печено свинско месо дома.

Досега секогаш сте купувале печење за слава или за празници бидејќи мислевте дека подготовката е комплицирана и ќе ви одземе многу време. Ако ги следите овие чекори, ќе направите толку добро печење што гостите и семејството ќе бидат воодушевени. Не ви требаат многу состојки, единствено е што треба долго време да се пече. Но, за тоа време можете да подготвите кифлички или солени колачи, само по одредено време да го извадите месото и да го премачкате со маснотии.

Состојки:

  • 5 кг свински бут
  • 300 гр сол
  • 1 цел лук
  • 100 гр рузмарин
  • 1 литар вода

Подготовка:

Месото убаво измијте го и добро истријте го со сол и извадете ја кожата. Оставете да отстои околу 2 часа. Само преполовете ја целата главица лук, па ставете ја во тавче, налејте вода и додадете рузмарин. Во тавата ставете решетка за месото малку да се подигне.

- Advertisement -

Ставете го месото преку решетката, исечете го на неколку места со нож и печете на 180 ° C. Печете еден час, па извадете и премачкајте со маст. Вратете уште еден час, па повторно извадете, премачкајте, исечете на уште неколку места, свртете и премачкајте. Вратете во рерна уште 30 минути. Повторно извадете, свртете, премачкајте и вратете уште 30 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!