Најдобар домашен џем од сливи, без конзерванси: Слатка зимница која ќе ја обожава целото семејство!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Џем од сливи, највкусна слатка зимница.

Состојки:

  • 5 кг сливи ( варени пократко)
  • 1 кг шеќер или 200 гр на килограм (повторно, по вкус)
  • 10 или 12 литри сад за готвење, тегли, капаци, крпи

Подготовка:

Сливите добро измијте ги од две води. Во првата вода секоја слива одделно, а во втората вода може и неколку парчиња одеднаш. Извадете ги семките и ставете ги во шерпата во која ќе се сварат.

Посипете половина од сливите сецкани со половина мерка шеќер. Преку него оди остатокот од сливите, а над него остатокот од шеќерот. За тоа време, рерната треба да се загрева на 200 степени. Ставете ја шерпата во рерна крај.

- Advertisement -

Гответе два часа на 200 степени, потоа промешајте ја содржината околу половна час. По два часа, намалете ја температурата на 150, потоа гответе уште еден час и половина. Потребни се околу три и пол часа за да се постигне саканата густина.

На некои можеби ќе им треба помалку, а на некои повеќе. Само внимавајте да не го изгорите и да не оставите премногу малку од течноста, бидејќи уште повеќе ќе се згусне кога ќе се излади џемот од сливи. Кога џемот ќе се свари, отворете ја рерната да се излади на 100 степени. Ставете ги теглите во плех и капаците и чувајте ги во рерна на 100 степени 15-20 минути.

Извадете ги од рерната, наполнете ги теглите и вратете се во рерната на 100 степени уште еден час. Кога ќе го извадите џемот од рерната, веднаш затворете го додека е жежок. Оставете да се излади покриен со крпи. Чувајте го на суво и темно место до консумирање.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!