Највкусните млади компири од рерна – Се топат во уста! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкусно, брзо и евтино. Компирите се топат во устата и се многу вкусни, а се подготвуваат многу брзо и лесно.

Состојки:

  • 1,5 кг компири (по можност млад компир)
  • 2 лажици палента
  • 2 лажици пченкарно брашно
  • 1 лажица црвен мелен пипер
  • 1 лажица сув зачин
  • 1 лажица сушен лист од јаглика
  • 1/2 лажичка црн бибер
  • 1/2 лажичка куркума
  • 1/2 лажичка сол
  • масло по потреба

Подготовка:

Измијте ги и исчистете ги компирите. Исушете ги со хартија или крпа и ставете ги во длабок пластичен сад.

Се сечат на поголеми парчиња. Помаалите компирчиња се сечат само на половина, а поголемите на 4 дела.

- Advertisement -

Во длабок сад измешајте ги сите зачини, а потоа посипете ги врз компирите.

Измешајте ги компирите добро со двете раце.

Во плехот ставете ја хартијата за печење и прелијте ја со малку масло.

Протресете ги компирите заедно со сите зачини и убаво наредете ги.

Прелијте ги одозгора со маслото, по малку.

Ставете да се печат во загреана рерна на 200 степени.

По 30-40 минути, извадете го од рерната, а потоа свртете ги компирите од другата страна.

Печете ги уште 30 минути, а потоа извадете ги компирите и превртете ги. Повторно вратете ги на печење да заруменат.

Време на печење околу 1 час и 20 минути.

Сервирајте ги и послужете.

Во продолжение погледнете ја целата постапка објаснета во видеото:

Пријатно јадење!

Извор: domacirecepti.net

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!