Највкусната слатка погача, нема да застанете само на 1 парче!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Совршено мека, отсега само вака ќе правите слатка погача! Не е комплицирано за подготовка, а вкусот ќе ве полуди.

Состојки:

  • 80 мл топло млеко
  • 1 лажица сув квасец
  • 300 гр брашно
  • 5 гр сол
  • 30 гр шеќер
  • 1 јајце
  • 1 дл течна павлака
  • 50 гр суви брусници (може и друго суво овошје по вкус)

Подготовка:

Промешајте го квасецот во топло млеко и оставете го да „надојде“ пет минути. Измешајте брашно, сол и шеќер, а потоа додадете течна павлака, јајце и квасец и замесете меко тесто. Покријте и оставете еден час на собна температура да се удвои.

Брусницата исецкајте ја. Премачкајте плех со дијаметар од 20 см и длабочина од 7 см, а потоа наредете го со хартија за печење и повторно подмачкајте го.

- Advertisement -

Поделете го тестото на пет еднакви делови. Обликувајте го секој во топка. Покријте со фолија за храна и оставете го 15 минути.

Секоја топка превртете ја во форма на елипса, а потоа исечете ја на тенки ленти со нож (на половина). Наредете една петтина од брусницата на долниот (несечен дел), па превртете ги во ролна. Направете го истото со преостанатите четири дела.

Наредете во плех. Покријте со фолија за храна и оставете го на собна температура еден час да се удвои.

Се премачкува со свежо млеко и се пече во рерна загреана на 170 степени C, помеѓу 17 и 20 минути.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!