Направете „ШАМПАЊ“ од бозел и уживајте во освежителните меурчиња!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Билниот, безалкохолен шампањ од бозел, носи привлечност на гламурот во секоја прилика.

Секој знае за слаткиот сок од бозел и сака да го прави. Да не се мешате, овој „шампањ“ не содржи алкохол во себе, но има забавни меури како вистински шампањ.

Состојки:

  • 4 литри вода
  • 620 гр кафеав шеќер
  • два лимона
  • 8 цветови од бозел
  • 2 лажици бел вински оцет

Подготовка:

Ставете ја водата да зоврие, додадете го шеќерот и мешајте додека не се раствори шеќерот. Тргнете го од шпоретот и оставете да се излади. Еден лимон исцедете го добро, а другиот исечете го на четвртини.

- Advertisement -

Ставете ги цвеќињата на во земјен или пластичен сад, истурете засладена вода врз нив, ставете четвртини од лимон, сок од лимон и оцет. Промешајте, покријте го со крпа и оставете да стои еден ден.

По 24 часа, исцедете го сокот преку газа, истурете во стерилизирани шишиња, добро затворете и по седум дена можете да го користите шампањот од бозел. Растворете со разладена газирана вода и ќе добиете пијалок со меурчиња.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!