Направете еден несекојдневен ручек: Вулкан од ориз со лава од гулаш!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Мора да признаеме, ова е многу интересна идеја. Во прилог даден е рецепт за приготвување на ориз и гулаш.

Состојки:

За варен ориз:

  • 1 кесичка ориз
  • 1 лажица путер
  • зачини по вкус

За гулаш:

  • 600 г јунешко месо
  • малку грашок по желба
  • малку морков
  • зачини по желба
  • 1 готов сос за гулаш

Подготовка:

- Advertisement -

Оризот измијте го и сварете го според упатството на кесичката, 10 минути. Откако ќе се свари, додадете 1 лажица путер и зачини по желба. Оризот можете да го приготвите и според ваш рецепт.

За формирање на вулканот, потребни ви се еден помал и еден поголем сад. Поголемиот сад намастете го со путер од внатрешна страна, а помалиот сад намастете го од внатрешната страна. Помалиот сад ставете го во поголемиот (превртен).

Ставете го оризот во меѓу просторот, одозгора притиснете малку со лажица, а потоа преклопете со поголема чинија и преврете ги садовите, па внимателно отстранете ги.

За подготовка на гулашот, сите состојки варете ги 40 минути во тенџере. Изматете сос за гулаш и додадете го, па оставете на тивко да крчка уште 10 минути.

Почекајте оризот да се олади, па полека во него со кутлача ставете го врелиот гулаш.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!