Направете домашен мајонез БЕЗ ЈАЈЦА – за само 5 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е веројатно еден од најбрзите рецепти за приготвување на одличен домашен и превкусен рецепт за мајонез и тоа само од млеко и масло. 

Потребни состојки:

  • 50 мл млеко (колку помасно млеко толку мајонезот ќе биде погуст)
  • 100 мл масло за јадење
  • 1 лажица сенф
  • сок од ½ лимон
  • малку сол, шеќер, магдонос, црн пипер, лук

Подготовка:

Млекото и маслото се ставаат во висока широка чаша и со рачен блендер, на најголема брзина, се мати околу една минута.

Веднаш се забележува како смесата станува погуста. Потоа се додава сенф, сол, шеќер, сок од ½ лимон, толчен лук и се продолжува со блендирање.

- Advertisement -

Мајонезот е готов. По желба се додава мелен црн пипер, сечкан магдонос или некое друго зеленко.

Важно е да се знае:

Односот на млекото и маслото треба да биде 1:2 ( на пример: 50 мл млеко и 100 мл масло, или 100 мл млеко 200 мл масло).

Млекото и маслото треба да бидат на собна температура. Според тоа пожелно е смесата од масло и млеко да се остават барем половина саат на собна температура.

Во направениот мајонез може да се стави малку куркума, мајонезот ќе добие убава жолта боја.

Во направениот мајонез може да додадете било каково зеленко, магдонос, копар, oригано, рокола, а може и џумбир во прав. Со овие додатоци само го подобрувате вкусот на мајонезот.

Ако мирисот на лук не ви се допаѓа, слободно може да се изостави.

Што се однесува до маслото, може да се користи секакво масло, маслиново, пченкарно, сончогледово или дури и нивна смеса, но при тоа треба да се запази соодносот со млекото.

Доколку сте на пост, можете истиот мајонез да го припремите со млеко од соја!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!