Направете ДОМАШЕН ЛОКУМ за 10 минути!

Вреди да се проба:

Наши читатели го испратија следниот рецепт, како да подготвите вкусен домашен локум. Погледнете ја целата постапка објаснета во видеото подолу.

Состојки:

  • 850 мл. сок од шумско овошје
  • 40 гр. пудинг со вкус на бело чоколадо
  • 7 лажици шеќер
  • 7 лажици густин
  • 7 лажици гриз
  • кокос

Начинот на подготовка е опишан во следното видео:

- Advertisement -

Извор: Вкусни Рецепти

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!