НАПРАВЕТЕ ГО НАЈВКУСНИОТ ОРИЗ НА СВЕТОТ: Овој трик го позајмивме од Азија, му нема рамен!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

За оризот да биде совршено сварен, потребен ни е правилен однос на водата и оризот, како и должината на готвењето.

Во една шолја ориз се препорачува да се додадат една и пол шолја вода. За да ја добиеме оваа прекрасна жолта боја на оризот, како додаток користиме куркума или кари. Вака подготвен ориз може да послужи како додаток на некое месо или риба, но може да биде и оброк сам по себе.

Состојки:

  • 125 гр ориз
  • 500 мл бистра супа
  • 1 среден кромид
  • 4 чешниња лук
  • 1 лажичка куркума
  • 1 лажица путер
  • 1 лажичка сол
  • ½ лажичка црн пипер
  • 1 лажица маслиново масло

Подготовка:

Кромидот ситно исечкајте го. На путер и маслиново масло пропржете го кромидот и лукот. Потоа додадете го оризот и пропржете неколку минути. Во супата истурете ја куркумата, солта и биберот а потоа додадете ја во оризот.

- Advertisement -

Оставете го оризот да се готви 10-15 минути. Потоа покријте го оризот и тргнете го од оган. Оставете најмалку 15 минути. На овој начин оризот ќе нарасне полека а ќе стане мек и без дејство на топлината. Украсете со листови од магдонос.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!