Направете го највкусниот домашен ПИЦА БУРЕК – Никој не може да му одолее!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Одлично решение за појадок или вечера. Мешавина со пица и лиснато тесто.

Состојки:

  • 1 пакување кори од 500 гр
  • 300 гр шунка
  • 300 гр моцарела, ( или млечен кашкавал кој добро се топи)
  • кечап (доматно пире или домашен кечап)
  • оригано по вкус
  • 200 гр печурки
  • малку масло и вода,
  • малку сол

Подготовка:

Изрендајте ја шунката, потоа моцарелата и печурките, масло и вода и подгответе го кечапот (најдобро ако имате домашна, или направете мешавина од сок од домати и кечап). Вклучете ја рерната на 220 степени.

Намалете го плехот и ставете 3-4 кори. Премачкајте ги со кечап, повторно ставете 3-4 кори и посипете ги со салама и кашкавал.

- Advertisement -

Врз нив повторно ставете кори, потоа кечапот и шампињоните, повторно кори, во меѓувреме посипувајте ги со малку вода.

Повторувајте ја постапката додека кората и филот не се потрошат.

На крај, прекријте ги со 3 кори и одозгора премачкајте со масло и избоцкајте ги со нож.

Печете 20 минути или додека убаво зарумени одозгора.

Пријатнен апетит!
Извор: domacirecepti.net

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!