Направете вкусни и меки пирошки со сирење

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лесен рецепт кој неможе да го згрешите.

Состојки:

  • 500 мл млака вода
  • 1 кесичка (8 гр.) Сув квасец или 1/2 кесички свеж квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 1 лажиче сол
  • 3 лажици масло
  • околу 800 гр брашно
  • околу 300 гр рендано бело сирење (за полнење)
  • масло за пржење (околу 400-500 мл)

Подготовка:

Истурете ја млаката вода во сад. Додадете го шеќерот и сол. Додадете го квасецот и промешајте. Додадете го маслото. Почнете да го додавате брашното постепено и промешајте. Откако ќе се формира како топка, пренесете го тестото на работната површина. Месете меко нелепливо тесто, додавајќи повеќе брашно доколку е потребно. Формирајте топка и ставете го тестото во сад.

Покријте го со пластична фолија или мека крпа и оставете го да се одмори. Поделете го тестото на два дела за полесно да се процесира. Раширете го на работната површина со дланките или со сукалка. Исечете го тестото во 8 правоаголници. Земете правоаголник и повторно лесно раширете го со прстите за да го разредите. На едниот крај ставете 1-2 лажици на рендано сирење. Започнете да мотате од едната страна. Засукајте тесна ролна. Внимателно стиснете го работ со прстите за да не се отвори при пржење.

- Advertisement -

Загрејте го маслото на среден оган. Оставете ги пирошките да се пржат додека не поцрвенат од едната страна. Потоа свртете ги и пржете ги од другата страна. Извадете ги готовите пирошки и ставете ги 1-2 минути на чинија врз кујнска хартија за да се исцедат од вишокот маснотии. Послужете додека е се уште топло.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!