Направете вкусна кремаста супа од карфиол – Сите ја обожаваат!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Време е за нешто топло и кремасто. Еве еден рецепт за супа која ќе ја обожавате.

Потребни состојки: 

  • 250 г карфиол
  • 1 главица кромид
  • 1 коренче целер
  • 500 мл супа од коцка
  • 250 мл млеко
  • 100 г плаво сирење
  • малку сол, црн пипер
  • 3-4 кришки леб
  • малку маслиново масло

Подготовка:

Карфиолот, кромидот и целерот исчистете ги и исечкајте ги на парченца. Во поголем сад, на малку масло за готвење, ставете го исечканиот зеленчукот и оставете го да се готви околу 10 минути или се додека зеленчукот не омекне.

Додадете ја супата од коцка, млекото, зачинете и оставете го да се готви околу 25 минути се додека целосно не омекне. Со рачен блендер, испасирајте ја супата.

- Advertisement -

Кришките леб исечете ги на парченца. Наросете малку сол и маслиново масло и во рерна, на 200 степени, запечете ги се додека не добијат златно-кафена боја.

Сирењето исечкајте го на поголеми парченца. Супата сервирајте ја во помали садови а одозгора ставете од печениот леб и парченца сирење.

Пријатен апетит!

Извор: мигусто.мк

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!