Направете вкусен ПОДВАРОК: Зимата не може да се замисли без ова јадење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е едноставен рецепт за подварок, а за подобар вкус додадете ја тајната состојка.

Зимата не може да се замисли без 3 јадења и тоа грав, сарма и подварак. Доколку немате услови или време да киселите зелка, тоа можете да го направите за само 2 дена, но можете да ја купите и во продавница. Подварок лесно се прави, а за да биде што повкусен, задолжително додајте бело вино. Се препорачува и при правење сарма. Доколку сакате кон крајот на печењето, можете да додадете и пушено месо, колбаси…

Состојки:

  • 500 гр рендана кисела зелка
  • 2 средни главици кромид
  • 1 лажица шеќер
  • малку бело вино
  • 2 ловорови листови
  • 1 лажичка слатка пиперка
  • зрна бибер
  • малку ким
  • малку ориз
  • пушено месо по избор

Подготовка:

- Advertisement -

На масло испржете го ситно исечканиот кромид додека не омекне. Потоа додадете рендана зелка, шеќер и слатка пиперка, ловоров лист, ким и зрна бибер. Промешајте. Истурете го белото вино и динстајте, па постепено додавајте малку вода.

Кога ќе омекне зелката, додадете една рака ориз да се собере вишокот течност и печете во рерна на 200°C додека не добие убава боја. Кон крајот на печењето додадете исецкано пушено месо по избор, кое ќе го направи вкусот на ова јадење уште поубаво.

Пријатно!

Извор: Прашање на вкус

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!