Направете вкусен врап-сендвич со пилешко и авокадо: Прекрасен спој на вкусови!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ви предлагаме да подготвите лесен и здрав сендвич со пилешко и авокадо. Пилешкото може да е гриловано, сварено или печено. За помалку од 10 минути со овој одличен рецепт ќе се чувствувате сито, лесно и прекрасно.

Може да го подготвите со комбинација од било какви зеленчуци и да имате во домот.
Ова е нашиот предлог за комбиниран врап сендвич:

Состојки:

  • тортилја лепчиња
  • јогурт по желба
  • 1 авокадо
  • зготвено пилешко месо (кинато на лентички)
  • сок од 1/2 лимон
  • сол
  • сечкан кромид (млад кромид со перца и црвен кромид)
  • магдонос по желба
  • 1 пиперка
  • чедар по желба (ситно рендан)

Подготовка:

Авокадото се пасира заедно со сокот од лимон. Се додава малку јогурт, ситно сецкан кромид и магдонос. Пилешкото месо се кине на лентички и се додава кон смесата. Се зачинува со сол и се мешаат состојките.

- Advertisement -

Добиената смеса се мачка во подебел слој врз тортилјата. Пиперката се сече на лентички по должина и се реди врз тортилјата и се по посипува со ситно рендан чедар.

Тортилјата се витка како ролат и се послужува.

Уживајте во одличниот вкус!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!