Намаз од сушен домат: Одлично оди со риба, месо или на тост!

Вреди да се проба:

Паштетата од сушени домати има малку поинтензивен вкус. Одлично оди со малку месо, риба, тост или можеби дури и како фил за полнење на месо. Како и да е, убава промена и добра гурманска идеја – зошто да не.

Состојки:

  • 200 гр сушени домати во маслиново масло
  • 200 гр мелени ореви
  • сол, бибер
  • маслиново масло

Подготовка:

Сувите домати и мелените ореви ставете ги во сецко или блендирајте, со додавање на маслиново масло – лажица по лажица.

- Advertisement -

Кога ќе се добие саканата текстура, додадете сол и бибер по вкус, па дополнително измешајте. Смесата ставете ја во тегла, добро затворете и чувајте ја во фрижидер до една недела.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!