Намаз од СРЕМУШ или МЕЧКИН ЛУК: Исклучително е здрав и има вистински придобивки за организмот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете намаз од сремуш и сирење кој има вистински придобивки за организмот.

Сремуш е многу популарен во овој период од годината, на пазарите се нуди како снопче на свежи зелени листови. Исклучително е здрав, содржи витамини и минерали, поволно делува на општата состојба, го подобрува имунитетот, помага при висок крвен притисок, на дигестивниот тракт.

Доволно е да се каже дека ова растение е првото нешто што мечката го јаде кога ќе се разбуди од долгиот зимски сон. Поради прекрасниот мирис и вкус на лукот, се користи во готвењето главно за салати или како додаток на чорби и супи. Ви пренесуваме рецепт за намаз од сремуш, кој освен што ќе го намачкате на кришка леб, може да се користи и како додаток на тестенини или рижото.

Подготовка:

  • 1 поголемо снопче мечкин лук
  • 100 гр крем сирење
  • 100 гр кисела павлака
  • 100 гр тврдо сирење
  • 2 лажички сок од лимон
  • 1 лажица маслиново масло
  • сол, бибер

Подготовка:

- Advertisement -

Сремушот измијте го, крупно исечкајте го и заедно со сол и маслиново масло измешајте го во блендер или со миксер со стапчиња. Ова и вака да го оставите само по себе е превкусно и може само така да се користи, со додаток на некои зачини по желба и малку повеќе маслиново масло.

Понатаму, додадете крем сирење и павлака, ситно рендано тврдо сирење, по вкус сол, сок од лимон и бибер. Повторно изматете сè додека не добиете мазна маса.

Обидете се и прилагодете го вкусот, додадете, доколку е потребно, повеќе сол, сок од лимон или масло. Посипете со бибер и измешајте сè уште еднаш, истурете во тегла и чувајте го во фрижидер добро затворено.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!