Намаз или песто од фета сирење и босилок – Како сакте наречете го но вкусот е незаменлив!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Песто од фета сирење и босилек е вкусен брз намаз, макало или песто од фета сирење, босилек, борови ореви (т.н. пињоли) и лук. Неодоливо одговара со парче добар леб и воедно е совршен како основа за сендвичи. 

Ние Ви подготивме рецепт за количина колку една мала тегличка намаз. Но со сигурност ќе сакате да ја зголемите количината за следните подготовки.

Состојки:

  • 150 гр сирење фета
  • околу 20-25 лисја од босилек
  • поголемо чешне лук *
  • 4-5 лажици маслиново масло
  • 1 грст борови ореви т.н. пињоли (околу 15гр)
  • неколку лажички вода
  • морска сол, бибер

Подготовка:

- Advertisement -

Во сува тава, на среден оган, тостирајте ги боровите ореви неколку минути. Во блендер измешајте босилек, лук, борови ореви, 2-3 лажици масло и лажичка вода.

Ако користите аван, прво истолчете го босилекот со неколку зрна груба сол, а потоа додадете лук и борови ореви. Мешајте додека не добиете изедначена смеса.

Додадете го сирењето, остатокот од маслото и доколку е потребно додадете уште една лажичка или две вода за да ја направите пастата мазна. Потоа додадете сол и бибер по потреба.

Послужете веднаш или разладено. Најдобро е да ја ставите оваа мешавина во тегла, добро да ја затворите и да ја чувате во фрижидер.

Забелешка:

Наместо свеж лук, можете да користите 2-3 печени чешниња лук. Посипете ги со маслиново масло, печете ги и извадете ги од рерна околу 20 минути. Ставете ги во тегла и чувајте ги додека не ги користите.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!