МОЗАИК велигденски јајца: Убава и оригинална идеја за украсување!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Дали сакате да ги украсите велигденските јајца оваа година на оригинален начин? Велигденски јајца со мозаик изгледаат толку интересно и интригирачки! Откријте како брзо и лесно да ги украсите велигденските јајца со оваа едноставна техника! 

Состојки:

  • Варени јајца по потреба
  • бои за јајца
  • лушпи од јајца
  • садови за боење
  • лепак

Подготовка:

Првин сварете ги јајцата кои сте ги спремиле за боење односно кои ќе ги украсувате, и одредете ја количината вие што ја сакате. Ако одлучите да ги оставите бели велигденските јајца, можете да ги обоите скршените лушпи во вашите омилени бои, светли или темни, за да го постигнете посакуваниот ефект. Но, ако планирате да ги обоите сите јајца, за да го постигнете мозаичниот ефект, користете повеќе заситена боја за скршените лушпи. На овој начин, тие ќе се истакнат подобро од основната боја.

- Advertisement -

Излупете го испуканото јајце, или пак можеби имате соберено лушпи од претходно варени јајца кои ги имате спремано за јадење. Потоа во различни садови ставете бои и топла вода и обојте ги лушпите така што во секоја боја ќе ставите по некоја лушпа. Оставете ги да се исушат и оставете ги настрана за неколку минути.

Земете едно варено јајце, бело или обоено, и покријте го со лепак на база на вода со помош на четка и започнете да лепете парчиња повеќебоени скршени лушпи на површината. Не обидувајте се да ги организирате совршено, најдобрите композиции се малку хаотични! Оваа работа бара малку трпеливост, но крајниот резултат е прекрасен! Супер е лесно! Обојте ги лушпите во различни бои, така што ќе добиете убава транзиција, а потоа покријте го јајцето со нив. Секако дека е потребно време, но резултатот вреди.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!