Многу вкусно: Рецепт за фурнаринки со лук и крем сос!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Фурнаринките може да се послужат со карактеристичен сос направен од кондензирано млеко и лук, но може да го замените и со бешамел сос.

Наместо парчиња се сечат на ленти полни со миризливо сирење, путер со вкус на лук и често попрскувани со магдонос. Ако веќе го имате подготвено тестото, ви треба само половина час да јадете, а веројатно повеќето состојки ги имате во фрижидер и оставата. Покрај сирење, можете да додадете и сецкана сланина за подобар вкус.

Состојки:

  • готово тесто за пица
  • 350 гр моцарела
  • 3 лажици путер на собна температура
  • 1 лажичка лук во прав + 2 лажички
  • 2 лажици маслиново масло
  • 1 конзерва засладено кондензирано млеко
  • 1 лажица оцет

Подготовка:

За сосот, измешајте кондензирано млеко, оцет и една лажичка лук во прав во сад. Покријте и ставете во фрижидер.

- Advertisement -

Загрејте ја рерната на 240 степени Целзиусови. Во сад измешајте две лажици лук во прав и путер. Премачкајте го листот за печење со масло и ставете го тестото на него.

Премачкајте со путер измешан со лук врз тестото, а потоа посипете со раскинатата моцарела. Печете околу 13-20 минути (во зависност од рерната и количината на тесто). Осигурајте се дека тестото е печено со внимателно подигање на тестото со нож.

Исечете на ленти и послужете ги со кремаст сос кој претходно го подготвивте и го ставивте да се излади.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!