Полнети млечни ПИЛЕШКИ РОЛНИ – Вкусни и сочни!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Еве уште еден одличен рецепт што може да го јадат и оние кои не се на диета и оние кои се, без разлика дали е кето диета или која било друга со намален внес на јаглени хидрати.

Пилешките ролни се апсолутно вкусни, сочни и меки. Повторно, оние кои не се на диета можат да ги наполнат со кашкавал и со што сакаат, а оние кои сакаат да направат диетален оброк за полнење дозволено е само сирење. Пример фетата е одлична во овој случај, има многу добар вкус, не се топи кога ќе се превари, а сите ја сакаат.

- Advertisement -

Наведените состојки се за 5 порции.

Состојки:

  • 2 пилешки гради
  • сол
  • црн бибер
  • 500 гр. фета сирење
  • 500 мл. млечна павлака за готвење
  • 100 гр. моцарела (гауда, чедар или кој било друг кашкавал)
  • лист од јаглика

Подготовка:

Пилешките гради односно белото месо се чисти од коски и се сече на тенки шницли.

На секое парче додадете малку сол и бибер. Процедете го фета сирењето, па на секое парче месо ставете малку сирење и завиткајте го во ролна.

Намачкајте го садот за печење со масло (свинска маст, кокос или путер). Оние кои не се на диета можат да користат и обичен зејтин.

Наредете ги ролничките во садот и прелијте ги со кремот за готвење.

Одозгора посипете малку сол, внимавајте фетата да не биде многу солена. По желба можете да додадете и други зачини.

Ставете ги наредените ролни во загреана рерна на 200 степени и оставете да се печат 30 минути.

Извадете ги од рерна, посипете одозгора со рендан кашкавал и вратете ги во рерна уште 20 минути (или по ваша желба, колку сакате да биде потпечено и каква боја сакате да добиете на крајот).

Тоа е сè, на крај можете да уживате во извонредниот вкус.

Добар апетит!
Извор: domacirecepti.net

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!