Млеко што ја смирува кашлицата и нервозата: Стар народен лек!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Руски лекар советува да ги третираме проблемите со белите дробови со стар народен лек.

Карамелизиран шеќер, млеко и маснотии – е пијалокот на нашето детство. Станува збор за стар рецепт што загрижените мајки го подготвуваа секој пат кога почнувавме да кашламе, ги чувствувавме првите симптоми на грип.

Постојат 3 начини да се направи оваа напивка:

1. Начин

  • 2 лажици Шеќер
  • 1 чаша млеко
  • 1 лажичка маснотии (свинска маст или од гуска)
- Advertisement -

Карамелизирајте 2 лажички шеќер во тенџере, а потоа додека сеуште врие, додадете млеко и мешајте додека не се растопи шеќерот. Кога се истура во чаша, додадете лажичка маснотии (свинска или гускина) и пијте го млако. Вкусот не е лош, ако се додаде маст.

2. Начин

  • 1 чаша Млеко
  • 1 лажица маснотии
  • и лажица мед

Млекото се загрева до вриење, а потоа се додава маснотија. Кога пијалокот ќе се олади, додадете една лажица мед и испијте го пред спиење. Ако чувствувате треска, најдобро е убаво да се завиткате во ќебе и да заспиете веднаш по овој пијалок.

3. Начин

  • 2 лажици Шеќер
  • 1 чаша млеко
  • гранче жалфија

Шеќерот се карамелизира, а потоа се додава млеко. Додека млекото се уште врие, се става во него гранче жалфија, а по неколку минути се вади од рингла, се цеди и се пие додека пијалокот е уште топол.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!