Мини пици-кошнички во калап за мафини

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкусен појадок за целото семејство. 

Состојки:

За премачкување:

  • 3 лажици. сончогледово масло или маслиново масло
  • 1 лажица сушен босилек
  • ½ лажиче лук во прав

За корпи за пица:

  • 12 тенки парчиња леб (тостер или друго)
- Advertisement -

За полнење:

  • 50 гр кашкавал
  • 50 гр колбаси
  • околу 120 гр домати во конзерва (мелени)
  • 50 гр моцарела или кашкавал по желба

Подготовка:

Земете парчиња леб и превртете ги едно по едно со сукало додека не се израмнат рамномерно. Потоа земете чаша или сад со дијаметар од околу 7 см и исечете круг на лебот со остар нож.

Ставете ги исечените кругови од леб во калапите за мафини за да изгледаат како корпи. Не треба да ги мастите калапите. Лебот нема да лепи, напротив, ќе стане крцкав под него.

Во мал сад измешајте маслиново масло, босилек и сушен лук. Потоа премачкајте ги корпите. Ставете ги во загреана рерна на 200 степени со вентилатор додека корпите не добијат светло златно потемнување.

Потоа ставете 1 парче моцарела (или кашкавал) во секоја корпа. Додадете околу 1-2 лажички одозгора домати во конзерва. Врз доматите ставете колбас, кој сте го исекле на помали парчиња.

Одозгора ставете поголемо парче на моцарела или кашкавал. Вратете се во рерна уште 10 минути, додека моцарелата одозгора не се стопи и стане малку црвена.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!