Мешана тава од пилешко и тиквички: Брз ручек од рерна!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкус создаден за уживање.

Состојки:

  • 700 гр млади тиквички
  • 300 гр пилешко филе
  • 1 главица кромид
  • 3 лажици кисела павлака
  • лажичка мед
  • 1 јајце
  • 100 гр сирење
  • лажица масло
  • сол
  • бибер и други зачини по вкус.

Подготовка:

Пилешкото исечкајте го на коцки и ставете го во сад. Измешајте мед, павлака, бибер и сол, па истурете во коцките пилешко, измешајте и оставете да се маринираат.

Исечкајте го кромидот и пржете на масло додека да омекне. Излупете ја тиквичката, измијте ја и изрендајте ја. Зачинете со малку сол, па измешајте и со рака исцедете го вишокот вода од тивицата. Изрендајте го сирењето.

- Advertisement -

Во сад ставете ги коцките пилешко, прелијте со едно изматено јајце, посипете со рендано сирење, па додајте го пропржениот кромид. Добро измешајте, па додадете ги тиквичките и нежно измешајте. По желба додадете повеќе сол или други зачини.

Префрлете ја смесата во сад за печење обложен со хартија за печење, израмнете и печете 40-50 минути на 200 степени.

Овој феноменален оброк од тиквички е одличен дури и за вечера – не содржи многу калории, а е многу вкусен и сочен. Добро е и за ручек во летните месеци, кога поради жештините не сакаме јака и мрсна храна.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!