Масленица: Како и да ја наречете, нема да ја заборавите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Масна, подуена пита што не треба да се заборави.

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 1,8 л ладна вода
  • 2 лажици маслиново масло
  • 1 лажица сол (и повеќе по вкус)

Фил:

  • 100 гр путер или масло
  • 200 гр кисела павлака
  • 200 гр неутрална павлака
  • 250 гр овчо сирење

Подготовка:

- Advertisement -

Ставете суво плехче во рерна да се загрева до 220 степени. Изматете ги сите состојки за тестото заедно со миксер.

Извадете го загреаниот плех за печење од рерна и премачкајте го со путер, па врз него ставете тенок слој од тестото. Вратете во рерна и печете го тестото околу 8 минути. Испечената кора ставете ја во подлабок сад.

Потоа истурете нова смеса во тавата и така печете се додека не го истрошите материјалот до крај.

Подгответе го филот. Се топи путерот во тава со средна големина и се додава павлака, кисела и неутрална.

Додека путерот и павлаката се комбинираат, го кршите добиеното тесто. Ставете ги искршените кори во плех и со рацете искршете го сирењето врз корите. Истурете ја добиената мешавина од павлака и путер над се. Промешајте и сервирајте.

Трик: Истото ова можете да го направите и со готови кори-јуфки кои ќе ги запечете претходно а потоа ќе ги полиете со добиениот фил.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!