Маринирани тиквички: Вкусна зимница за секоја пригода!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Може да се сервираат како предјадење или прилог со главното јадење, одлично одат со секоја комбинација.

Состојки:

  • 800 гр млади тиквички
  • 1 грст магдонос
  • 2 лажички рузмарин
  • 8 чешниња лук
  • 2 дл маслиново масло
  • 2 дл сончогледово масло
  • 1 дл оцет
  • 15 гр лук во гранули

Подготовка:

Измијте ги тиквичките, не ги лупете, извадете им ги краевите, па исечете ги на прстени. Истријте го секој прстен со малку сол, ставете ги на една крпа, потоа покријте со друга за да ја впие течноста што ќе се ослободи. Оставете да отстојат околу дваесет минути.

Загрејте ја рерната на 200 степени. Обложете плех со хартија за печење, наредете ги тиквичките и печете 15-20 минути.

- Advertisement -

За маринадата, измешајте го сецканиот лист магдонос, рузмарин, масло и оцет, потоа додадете сол и бибер по вкус (додадете лук во гранули ако сакате). Исечете го лукот, а потоа додадете го во маринадата.

Измешајте ги печените тиквички со маринадата и оставете да отстојат неколку часа на студено. Наредете ги во топли тегли, затворете ги и чувајте ги на ладно место.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!