Маринирани пиперки во тегла – на македонски начин

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ние Македонците знаеме пиперките да ги приготвуваме на милион и еден начин, а ова е еден од тие начини.

Состојки:

  • 50 црвени меснати пиперки
  • 250 мл масло
  • 250 мл оцет
  • 1 рака шеќер
  • 1 рака сол
  • 2-3 главици лук
  • 2 китки магдонос
  • 1 кесичка црн пипер во зрно

Подготовка:

Пиперките испечете ги, излупете ги, но само дршките вадете им ги, оставете ги цели. Маслото, оцетот, солта и шеќерот ставете ги на оган да зовријат во поголемо тенџере.

Кога маринадата ќе зоврие, ставете ги пиперките малку да се подварат. Ова правете го на тивок оган и немојте да ги мешате пиперките, туку само протресувајте го тенџерето. Маринирањето трае максимум 10 минути.

- Advertisement -

Лукот исчистете го и ситно исечкајте го, па измешајте го со ситно сечканиот магдонос и црниот пипер. Кога малку ќе изладат пиперките, редете: ред пиперки, па ставете одозгора лук и магдонос, па повторно пиперки и продолжете по истиот редослед.

Полијте ги со маринадата и оставете ги теглите отворени преку цела ноќ. Наутро долејте уште малку од маринадата и затворете ги теглите.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!