МАНТИИ со телешко месо – По рецептот на нашите баби!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Стар рецепт што се чува од заборав. Меки и вкусни. Доколку ги подготвувале вашите мајки, ќе ве потсетат на детството.

Состојки:

Тесто:

  • 1кг брашно
  • 1/2 л млака вода
  • 1 лажица сол
  • 50 гр путер
  • 2-3 лажици масло

Фил:

  • 1/2 кг говедско месо
  • 3 главици кромид
  • сол, бибер по потреба
- Advertisement -

Прелив:

  • 1 чаша кисело млеко
  • 1-2 чешниња лук

Подготовка:

1.Замесете помеко тесто од брашно, сол и млака вода. Направете топче и оставете го да стои половина час. Размесете го и поделете на 12 топчиња.

Оставете ги да отстојат петнаесет минути, а потоа малку расукајте четири топчиња со сукалка, намачкајте мешавина од стопен путер и масло и наредете ги едно врз друго.

Расукајте ги малку повеќе со сукалото, а потоа исечете ги на квадрати, наполнете ги со фил и затворете ги попречно. Направете го истото со преостанатиот дел од тестото.

2.Филот ќе го направите со мешање мелено месо, лажичка сол, бибер и три глави ситно исечен кромид.

3.Наредете ги мантиите во подмачкан плех и печете ги на 200 степени околу 40 минути додека не заруменат.

4.Кога ќе се испечат, полијте ги со прелив од кисело млеко и сецкан лук, а потоа вратете ги во рерна неколку минути. Потоа покријте ги со фолија, ставете крпа одозгора, оставете петнаесет минути, а потоа послужете со јогурт, сирење, ајвар …

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!