Малку шунка, малку кашкавал и кисело млеко – Се прават лесно и брзо, а се јадат до последна трошка, додека сè уште се топли

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку ви здосадиле традиционалните кифлички и баници, а ги обожавате јадењата кои вклучуваат тесто, за таа цел, за денес ви откриваме нешто поразлично!

Станува збор за лепчиња со шунка и кашкавал, кои се толку лесни, при што никој не може да им одолее и да им остане рамнодушен!

Тие се приготвуваат многу лесно, притоа од состојки кои може да се најдат во сечиј ладилник, а во продолжение откријте го и рецептот за истите!

- Advertisement -

Потребни состојки:

  • 300 гр брашно + 50 гр за месењето
  • 250 гр кашкавал
  • 100 гр шунка
  • 240 гр кисело млеко
  • 60 гр путер
  • 10 гр пециво
  • 1 кафена лажица сол

Начин на подготовка

Најпрво пресејте го брашното во соодветен сад, а потоа додадете т.е пресејте ја и солта и пецивото и добро измешајте ги состојките.

Потоа додадете го путерот и рачно измешајте го со смесата од брашно. Изрендајте ги кашкавалот и шунката и додадете ги кон претходните состојки и добро измешајте.

На крај додадете го и киселото млеко и започнете со нежно месење на тестото. Истото ќе биде малку лепливо, но без грижи.

На работната површина нанесете малку од брашното и одозгора поставете го и тестото. Врз истото повторно малку нанесете од брашното и започнете со месење, додека тестото не добие форма на топка.

Истата поделете ја на два дела и секоја од половините притиснете ја да добие плосната форма со дебелина од 1 цм.

Потоа поставете ги половините во сад, во кој претходно е ставена хартија за печење и со нож насечете ги половините на мали триаголници.

Одозгора премачкајте ги со путер и ставете ги да се печат во претходно загреана рерна на 180°C. Печете додека нивната кора не ја добие потребната црвена боја.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!