МАЛИ КОЛАЧИ СО КОКОС И БИСКВИТИ: Се валкаат во чоколадо и за помалку од 30 минути е готово најдоброто уживање!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кога ќе измешате кокос и бисквити, а потоа виткате во чоколадо, ќе ги добиете најубавите мали колачи.

Малите колачи со кокос и бисквити се подобри од се што сте направиле досега, а содржат кокос. Ќе заборавите и на Рафаело. Измешајте ги сите состојки, направете форма по желба и валкајте во растопено чоколадо. Краевите свиткајте ги во кокос или сусам и послужете. Никогаш полесна подготовка која ви одзема помалку од половина час од вашето време.

Состојки:

  • 100 гр сусам
  • 100 гр кокос
  • 100 гр бисквити
  • 200-250 гр кондензирано млеко
  • 250 гр бело чоколадо

Подготовка:

Прво пропржете го сусамот, па кокосот. Одделете малку од двете на страна во 2 различни чинии, ова е за декорација. Потоа измешајте сусам и кокос и додадете измелени бисквити.

- Advertisement -

Истурете кондензирано млеко и измешајте. Обликувајте ситни колачиња во облик кој вие го сакате и целото потопете го во стопено бело чоколадо. Се редат на хартија за печење и се ладат 10 минути за да се стегне чоколадото. Потоа потопете ги краевите во преостанатото чоколадо, па во сусамот или кокосот.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!