МАКРОНС со нутела – Омилените француски колачиња на кои не може да им се одолее

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Совршен лесен француски десерт кој се истакнува со својата софистицираност.

Состојки:

За тесто:

  • 100 гр белки
  • 80 гр брашно од бадеми
  • 30 гр многу ситно мелени лешници
  • 165 гр шеќер во прав
  • 60 гр ситно гранулиран шеќер

За крем:

  • 200 гр слатка павлака со 35% масленост
  • 150 гр темно чоколадо
  • 3 лажици Нутела

Подготовка:

- Advertisement -

Во сад за блендирање ставете ги брашното од бадеми, лешниците и шеќерот во прав, па блендирајте со пулсирање неколку пати за добро да се измешаат. Оставете ги на страна.
Ако немате ситен кристален шеќер, тогаш делумно сомелете го во блендер, не да стане прав, туку на поситни кристали.

На два плеха од рерната ставете хартија за печење на која со округла модла ќе исцртате од задната страна кругови со пречник 2,5 цм, на мегусебно растојание од 2,5 цм.

Во еден среден иноксен сад ставете ги белките и почнете да ги матите со миксер. Кога ќе се разматат во пена како мек снег, лажица по лажица додавајте го ситниот шеќер и матете додека не добиете цврста, сјајна структура. Не претерувајте со матење, бидејќи така многу воздух ќе има во смесата, премногу ќе се дигнат во печењето и коричката ќе се оддели од внатрешноста.

Во смесата од бадеми наеднаш додајте ја подготвената смеса од бадеми, лешници и шеќер во прав. Со шпатула десетина пати енергично промешајте, а потоа мешајте со превртување на смесата, одоздола нагоре додека добро не се соединат сите состојки. Внимавајте да не ја премешате бидејќи премногу ќе се втечни и ќе ви се разлева.

На врвот на најлон кесичка ставете продолжеток од шприц со отвор 1 цм во пречник, наполнете ја кесичката со целата смеса за тесто, затворете ја, па истиснувајте од смесата на одбележаните кругови. Кога се наполнети плеховите, удрете го плехот од работната површина еднаш до двапати, за да се израмни површината и да се пополнат одбележаните кругови.

Оставете да се сушат 30-60 минути на собна температура. Така горната површина ќе се засуши и подобро ќе се формира основата. Добри се кога не се лепливи на допир.

Загрејте ја рерната на 180 степени. Непосредно пред да го ставите плехот во рерна, намалете ја температурата на 160 степени. Печете ги 12-15 минути. После 12 проверете, пробајте да го занишате горниот дел, ако е цврст за основата, готови се. Ако сеуште се меки допечете ги уште 2–3 минути.

Повторете ја истата постапка и со другиот плех.
Оставете да се оладат во плехот 5 минути. Ако потоа не ви се одделуваат од хартијата, прснете малку вода под хартијата, тоа ќе помогне.

За филот, искршете го чоколадото во еден средно голем сад. Додајте ја и нутелата. Загрејте ја слатката павлака скоро до вриење, па прелејте ја преку чоколадото и ставете кратко да отстои. Измешајте во мазна смеса која ќе ја оставите да се олади на собна температура. Потоа изматете ја со миксер за да добиете чоколадна пена.
Спојувајте по 2 основи и во добро затворена кутија оставете ги во фрижидер до наредниот ден. Чувајте ги во фрижидер, ама пред послужување оставете ги малку на собна температура.

Од оваа количина состојки, се добиваат 20 Макаронс.

Што се однесува до филот, може да се експериментира. По желба може да се додадат различни фкусови како јагода, ванила, ф’стаци…

За дополнителен ефект во филот и тестот додадете неколку капки прехрамбена боја.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!