МАКАРОНИ БОЛОЊЕЗЕ: Збогатен вкус со две состојки, а секој ги има дома!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Поинаков рецепт за макарони болоњезе збогатен со 2 трик состојки.

Макарони Болоњезе се едно од најпознатите италијански јадења, а се подготвуваат така што тестенините се преливаат со густ доматен сос со мелено месо. Постои и помодерна верзија на познатиот класик, а тоа е додавање сенф и крем за готвење во сосот. Овие две состојки дополнително ќе го збогатат вкусот и ќе го разубават јадењето. Пробајте го овој рецепт кој се подготвува лесно и брзо.

Состојки:

  • 1/2 кромид
  • 450 гр мелено месо
  • 220 гр макарони
  • 2 чешниња лук
  • 450 мл сос од домати
  • 120 мл крем за готвење
  • 1/2 лажичка сенф
  • 1/4 лажичка зачини
  • малку пармезан

Подготовка:

- Advertisement -

Исечкајте го кромидот и пропржете го на малку масло. Кога ќе омекне се додава мелениот лук, а по минута-две го додаваме меленото месо. Кога ќе се испржи, додадете го сосот од домати, сенфот и зачинот.

Промешајте и вријте 5 минути. Потоа додадете го кремот за готвење и измешајте. Оставете уште 5-10 минути. Во меѓувреме сварете ги макароните. Процедете ги и додадете ги во сосот, па добро измешајте. По желба посипете со пармезан.

Пријатно!

Извор: Прашање на вкус

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!