Лосос со лукче и маслиново масло – совршен здрав оброк…

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лососот е една од најздравите риби која се препорачува барем еднаш неделно во менито, бодејќи е богата со омега масни киселини кои се добри за срцето.

Често се користи и во диети како замена за месо и гарантира здраво и лесно слабеење. Доста заситува и е доста месеста, а ќе ја препознаете по незината карактеристична нежно портокалова боја.

Состојки:

  • 5 главички лук (ситно сецкан),
  • сок од 1 лимон
  • 4 лажици путер
  • сол
  • 2 лажици екстра девствено маслиново масло
  • лосос (поголеми филети)
  • црн бибер
  • свеж магдонос

Начин на подготовка:

Лососот посолете го убаво и оставете го да одмори околу половина час.

- Advertisement -

Загрејте ја рерната на 200 степени целзиусови. Во длабок сад подгответе ја маринадата, измешајте ги заедно сецканиот лук, црниот бибер и стопениот путер. По ваш вкус може да додадете и други зачини.

Во плех со средна големина ставете малку масло и наредете ги филетите лосос. Потоа одозгора врз лососот истурете ја маринадата со лукот и распоредете ја рамномерно. Врз секое парче ставете по малку маслиново масло.

Плехот покријте го со алуминиумска фолија и печете на 200 степени, околу 20 минути.

Пред да го извадите лососот, отстранете ја фолијата и полејте го со цедениот сок од лимон. Оставете да се зацрви уште некоја минута и извадете го од рерна.

Испечениот лосос сервирајте го со гранчиња свеж магдонос и лимон.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!