Лиснато тесто со топено сирење и печеница: За помалку од половина час!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лиснатото тесто со топено сирење и печеница се прави толку лесно што повеќе нема да сакате да го купувате.

Готово лиснато тесто исполнето со топено сирење и печеница ќе се најде на вашата трпеза за помалку од 30 минути. Ретко кој може да одолее на топлите печива, кои однадвор се крцкави, а внатре меки и воздушни. Доколку ви треба за гости, брз појадок или вечера, овој рецепт е идеален за тоа. Од наведените состојки ќе добиете шест парчиња.

Состојки:

  • 500 гр лиснато тесто
  • 100 гр печеница
  • 6 триаголници топено сирење
  • 2 лажици крем сирење
  • 1 жолчка од јајце

Подготовка:

- Advertisement -

Лиснатото тесто ставете го на хартија за печење, па со сукало расукајте го малку. Премачкајте го со крем сирење, а потоа наредете ги триаголниците од растопено сирење хоризонтално, но така да има барем еден сантиметар простор помеѓу секој.

Врз тоа рамномерно распоредете ја печеницата. Одозгора префрлете ја долната страна од лиснатото тесто, па со нож исечете го тестото во правоаголник. За да добиете шема на неколку места исечете го тестото одозгора.

Изматете ја жолчката, па со неа премачкајте го тестото одозгора. Префрлете ја хартијата за печење во плех, па ставете ја во загреана рерна на 180 степени околу 15 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!