ЛИСНАТИ СТАПЧИЊА СО КЕЧАП: Од оваа мерка добивате многу парчиња, вкусни и лесни за подготовка!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вкусни и меки лиснати стапчиња.

Пецивото е меко одвнатре, крцкаво однадвор, одлично за појадок и вечера, а домашната варијанта е секогаш повкусна од онаа од пекарницата. А еве како можете сами да направите стапчиња.

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 40 гр свеж квасец
  • 200 гр маргарин
  • 200 гр кечап
  • 400 мл вода
  • 200 мл масло
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка шеќер
  • Додадете зачини по желба

Подготовка:

Во сад издробете го квасецот, додадете шеќер, млака вода, масло. Измешајте и додадете околу 850 гр брашно и сол. Замесете тесто и оставете го да отстои околу половина минута.

- Advertisement -

Во меѓувреме, чувајте го маргаринот во замрзнувач или фрижидер да се стегне. Замесете тесто и поделете го на два дела. Едниот дел се расукува, преку него се ренда 100 гр маргарин и се витка во ролат.

Направете го истото со другиот дел. Потоа истенчете со рацете и оставете ги да отстојат десетина минути. Расукајте со сукало и премачкајте со кечап во кој сте ги измешале зачините. Исечете ги лентите и завртете ги стапчињата.

Се редат на плех обложен со хартија за печење. Се пече во загреана рерна на 200 степени околу 20 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!