Лиснати крцкави ролни со шунка и кашкавал

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Се што сакате во едно лиснато тесто, сето тоа спакувано во крцкави топли ролнички. Ова лесно предјадење ќе ви донесе многу поени кај вашите домашни.

Состојки:

  • 1 пакетче готови кори (500гр)
  • 400 гр кисели краставички исецкани надолжно
  • 1/2 чаша сенф
  • 1 лажичка лук во прав
  • 1 лажичка кромид во прав
  • 400 гр тенка до средна исечена шунка
  • 300 гр кашкавал
  • 1 јајце
  • 1 лажица вода

Подготовка:

Земете две кори. Измешајте лук во прав, кромид во прав и сенф заедно во мала чинија. Намачкајте од смесата низ двете кори кои ги земавте.

Распоредете кисели краставички, а потоа ставете еден слој на кашкавал и шунка. Тие да бидат расгрлани низ целата кора за да може секаде да има од смесата.

- Advertisement -

Сега завиткајте ја кората, ставете ја во плех. Истата постапка важи и за останатите готови кори. Потоа покријте ги со фолија и ладете во фрижидер 30 минути.

Загрејте ја рерната на 180 степени. Извадете ја пластичната фолија од плехот и ставете ги корите на даска за сечење.

Користете назабен нож, нежно исечете на парчиња. Сега ставете ги на плех обложен со хартија за печење, и оставете растојание меѓу нив.

Во мал сад изматете го јајцето со 1 лажица вода, а потоа ставете од смесата на врвот на секоја ролничка. Печете вкупно 24-26 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!