Лимон тирамису: Десерт кој се топи во уста!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Тирамису е традиционален италијански десерт кој се состои од бисквити потопени во кафе збогатени со крем сирење маскарпоне.  Ова е „полесна“ освежителна верзија полна со витамин Ц.

Состојки:

За сируп од лимон:

  • 240 мл ликер лимон
  • 240 мл вода
  • 100 грама шеќер
  • 180 мл свежо исцеден сок од лимон
  • 40 плазма кекси

За крем од маскарпоне:

  • 450 грама сирење маскарпоне
  • 350 грама слатка павлака
  • 150 грама џем од лимон
  • 60 грама шеќер во прав

Подготовка:

- Advertisement -

Во тенџере, загрејте го ликерот, вода, шеќер и сок од лимон на умерена температура и често мешајте додека шеќерот не се стопи целосно. Ставете го сирупот на страна да се излади на собна температура.

Во меѓувреме, изматете ја слатката павлака со миксер. Измешајте со неа шеќер во прав.

Во посебен сад изматете го сирењето маскарпоне со џем од лимон. Сега внимателно измешајте го шлагот од слатка павлака во смесата со сирење маскарпоне и лимон.

Натопете ги плазма кексите во сирупот од лимон, па ставете ги во огноотпорен сад во кој ќе ја подготвите тортата. Наредете ги бисквитите еден по друг, така што тие целосно ќе го покриваат дното на садот.

Нанесете половина од кремот со маскарпоне сирење, шлаг и лимон над кексите натопени во сирупот. Повторно ставете ги плазма кексите потопени во сирупот преку смесата, а целата торта завршете ја со остатокот од филот.

Украсете ја тортата со малку кора од лимон. Ставете го колачот во фрижидер најмалку шест часа или преку ноќ.

Ќе добиете вистинско освежувачко слатко задоволство.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!