Ликер од мушмула: Лечи настинки, го чисти црниот дроб, го намалува холестеролот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Мушмулите се полни со витамин Ц и го зголемуваат имунитетот, со што не штитат од сезонски вируси. Ако веќе сте настинати, тие ќе ви помогнат при кашлање. Исто така, успешно го регулира и започнува варењето на храната.

Подеднакво ќе биде корисно ако сте надуени или имате болки во стомакот. Покрај варењето, тие го регулираат нивото на лош и добар холестерол во крвта и го чистат црниот дроб и бубрезите.

За да уживате во нивните придобивки цела година, направете го овој исклучително вкусен ликер од мушмула!

Состојки:

  • 600 гр зрели мушмули
  • 500 мл ракија
  • 250 гр шеќер

Подготовка:

- Advertisement -

Убаво измијте ги мушмулите, потоа исушете ги и ставете ги во поголема стерилизирана тегла.

Ставете ракија и шеќер во сад и загревајте на средна топлина додека не се раствори шеќерот. Истурете ја целата смеса во теглата и затворете ја.

Ставете го на темно, ладно и суво место и тресете го еднаш дневно во следните седум дена. Потоа оставете го ликерот да отстои најмалку три недели, по што можете да го процедите и истурете го во шишиња.

Совет: Мушмулите обично се берат додека се уште се тврди и лесни, а потоа се оставаат да созреат на суво и поладно место. Кога созреваат, тие стануваат темно кафеави, многу меки на допир, а кожата им се  брчка.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!