Летна манџа на селски начин – Потпечени пиперки со лукче и домати!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Класичната летна манџа е еден меѓу омилените традиционални рецепти кој се пренесува со генерации. Но сега ви подготвивме малку поинаков рецепт на летна манча кој со сигурност ќе ви се допадне.

За добра подготовка потребно е доматите да бидат меки и зрели, штотуку набрани од градината.

Состојки:

  • 1 кг. домати
  • 500 гр. зелени пиперки
  • 200 мл. зејтин
  • сол
  • шеќер
  • магдонос
  • копар
  • 2 чешниња лук

Подготовка:

Доматите се мелат и се ставаат да се варат, додека да испари течноста. Додека трае варењето, се додаваат зејтинот и зачините. Првите десетина минути треба да се вари на силен оган, со полузатворен капак, а потоа на средно силен оган, без капак.

- Advertisement -

Пиперките се печат, се лупат и се пржат во тава, а потоа се редат во голема рамна чинија и се преливаат со доматен сос, малку засладен со шеќер. Јадењето се посипува со ситно исечканите магдонос, копар и лук – исечен на ситно.

Подобро е да не се служи веднаш, туку да се остави 20-30 минути, за да може пиперките добро да го попримат сосот.

Селската летна манџа станува уште повкусна, ако се додаде парче сирење.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!